Tulevat ottelut

23.9.2017 17:30
Classic - C1-pojat (02) Ottelupaikka » 23.9.2017 18:00
FoSu - Miehet edustus Ottelupaikka »

Pelatut ottelut

19.9.2017
E2-pojat (07) - SBS Masku9 - 8 » 15.9.2017 19:30
Miehet edustus - SC Wolves5 - 2 »

Uutiset

19.9.2017Perhesähly / Perheliikunta HaNi -hallillaLue lisää »15.9.2017Edustuksen kotipelit alkavat tänään!Lue lisää »28.8.2017Wirmolle menestystä SM-karsinnoissaLue lisää »

TILASTOPALVELU

http://floorball.fi/tulokset/

Wirmo Facebookissa ja Twitterissä





WNaantali.jpg


Uutiset

Perhesähly / Perheliikunta HaNi -hallilla (19.09.2017)
Maksutonta Perhesählyä / Perheliikuntaa HaNi -hallilla 23.9. alkaen.

Edustuksen kotipelit alkavat tänään! (15.09.2017)
SBS Wirmon miesten edustusjoukkue aloittaa sarjapelinsä Länsirannikon kakkosdivarissa tänään perjantaina 15.9. saaden HaNi-Hallille vieraakseen paraislaisen sarjanousijan..

Wirmolle menestystä SM-karsinnoissa (28.08.2017)
Tänä vuonna Mynämäestä oli salibandyn SM-karsinnoissa mukana viisi joukkuetta. Hyvässä nosteessa olevalta tyttöpuolelta kaikissa sarjoissa C-tytöistä A-tyttöihin..

Wirmo-Masku C1 yhteisjoukkue varmisti divaripaikan (27.08.2017)
Wirmon ja Maskun C1 -poikien yhteisjoukkue pelasi viikonloppuna Tampereella uutuuttaan hohtavalla AutoCenter Areenalla SM -karsintojen toisen osan. Ohjelmassa oli..

C1P - SM -karsinnat, osa 1 (21.08.2017)
SBS Wirmon ja SBS Maskun yhteisjoukkue pelasi SM -karsintaottelunsa 19.8.-20.8. Seinäjoella. Lauantaina ensimmäisestä pelistä tuli tappio viime kauden SM hopeajoukkueelle..


Joukkueiden uutiset

15.09.2017  Puimurit aloittivat voitolla
13.09.2017  Wirmon naiset tekevät paluun pelikentille
04.09.2017  Leidien kausi alkuun
25.08.2017  Edustus kauteen maltillisin muutoksin
25.08.2017  Edustuksen harjoituspelikausi alkaa
16.08.2017  A-tyttöjen SM-karsinnat viikonloppuna HaNilla
07.08.2017  A-tytöt Loisto cupissa
07.08.2017  C-tytöt voitokkaina Loisto cupissa
02.05.2017  D-tyttöjen kausi huipentui kultajuhliin
10.04.2017  D-tytöt aluesarjan selkeä ykkönen


Tulevat ottelut

23.09.2017 17:30Classic - C1-pojat (02)Paikka »
23.09.2017 18:00FoSu - Miehet edustusPaikka »
29.09.2017 19:30Miehet edustus - SB NaantaliPaikka »
30.09.2017 11:00A-pojat (97-99) - HFTPaikka »
30.09.2017 13:00A-pojat (97-99) - SB NaantaliPaikka »
01.10.2017 11:00B-pojat (00-01) - SB HirvensaloPaikka »
01.10.2017 16:00B-pojat (00-01) - LeKi IIPaikka »
06.10.2017 19:30C1-pojat (02) - IndiansPaikka »
07.10.2017 10:00Miehet II-joukkue - SatabandyPaikka »
07.10.2017 11:00FBC Turku - D1-pojat (04)Paikka »
07.10.2017 12:00Karhut - D1-pojat (04)Paikka »
07.10.2017 13:00Urho - C1-pojat (02)Paikka »
07.10.2017 13:00D1-pojat (04) - Salba SininenPaikka »
07.10.2017 15:00C1-pojat (02) - MU MäntUPaikka »
07.10.2017 15:00FBC Turku Keltainen - D1-pojat (04)Paikka »
07.10.2017 15:30Tre Ankkare - Miehet edustusPaikka »
07.10.2017 17:00TPS Lokomotiv - D1-pojat (04)Paikka »
07.10.2017 17:00D1-pojat (04) - KaPa-65 sininenPaikka »
07.10.2017 19:00Miehet II-joukkue - IskuPaikka »
13.10.2017 19:30Miehet edustus - LeiskuPaikka »
15.10.2017 14:30OLS - C1-pojat (02)Paikka »
20.10.2017 19:00TVV - Miehet edustusPaikka »
22.10.2017 10:00D1-pojat (04) - SBS Masku sininenPaikka »
22.10.2017 10:00SBS Masku - Miehet II-joukkuePaikka »
22.10.2017 11:00D1-pojat (04) - SBS Masku valkoinenPaikka »
22.10.2017 12:00Miehet II-joukkue - RyhtiPaikka »
22.10.2017 13:00D1-pojat (04) - TPS TigersPaikka »
22.10.2017 13:00SBS Masku - A-pojat (97-99)Paikka »
22.10.2017 14:00HIFK - C1-pojat (02)Paikka »
22.10.2017 15:00D1-pojat (04) - Karhut BluePaikka »
22.10.2017 16:00FBC Turku - A-pojat (97-99)Paikka »
28.10.2017 15:30Loiske Esport - C1-pojat (02)Paikka »
28.10.2017 18:30Ruoska - Miehet edustusPaikka »
29.10.2017 11:00Steelers - B-pojat (00-01)Paikka »
29.10.2017 13:00B-pojat (00-01) - 02-Jyväskylä IIPaikka »
29.10.2017 17:00KyPo - B-pojat (00-01)Paikka »
03.11.2017 19:30Miehet edustus - UHV BullsPaikka »
04.11.2017 11:00YPA - C1-pojat (02)Paikka »
04.11.2017 14:00C1-pojat (02) - USBPaikka »
04.11.2017 15:00Miehet II-joukkue - FT UlvilaPaikka »