Tulevat ottelut

26.2.2017 18:30
TPS - B-tytöt (2000-2001) Ottelupaikka » 3.3.2017 19:00
FBT Pitu - Miehet edustus Ottelupaikka »

Pelatut ottelut

19.2.2017 16:00
FBC Turku 2 - Miehet II-joukkue2 - 4 » 19.2.2017 15:00
D-tytöt (04-05) - Karhut1 - 4 »

Uutiset

14.2.2017Vetoakatemialle jatkoa!Lue lisää »13.2.2017Wirmon VetoakatemiaLue lisää »19.2.2017Puimurit yksinään sarjan kärkeenLue lisää »

Kotihallimme

hanihalli.jpg Klikkaa sisään >>

Tulevat ottelut HaNi Hallissa: Su 5.3. klo 11.00-17.00 F1-pojat Su 12.3. klo 11.00-17 F1-pojat Su 19.3. klo 18.00 B-tytöt SM

TILASTOPALVELU

http://floorball.fi/tulokset/

Wirmo Facebookissa ja Twitterissä





 

 

 

Ollimeemi.jpg


Uutiset

Vetoakatemialle jatkoa! (14.02.2017)
SBS Wirmo järjestää toukokuussa HaNi-hallilla vielä toisenkin Vetoakatemian ensimmäisen täytyttyä pikavauhtia. Kurssi järjestetään kahdessa ryhmässä, joihin kumpaankin..

Wirmon Vetoakatemia (13.02.2017)
SBS Wirmo järjestää huhtikuussa HaNi-hallilla Vetoakatemian. Kurssi järjestetään kahdessa ryhmässä, joihin kumpaankin otetaan mukaan 10 innokasta ilmoittautumisjärjestyksessä..

Puimurit yksinään sarjan kärkeen (19.02.2017)
SBS Wirmon miesten nuori edustusjoukkue vieraili hiihtoloman aloitussunnuntaina saviseudulla pelaamassa paikallista Leiskua vastaan. Mynämäessä syksyllä jatkoajalla..

B-tytöille murskavoitto (14.02.2017)
Syyskierroksella SB Pro voitti Wirmottaret monivaiheisen jännitysnäytelmän jälkeen 7-6. B-tytöt lähtivät hakemaan tärkeitä sarjapisteitä siis revanssi mielessään..

Edustus sarjakärkeen (13.02.2017)
SBS Wirmon miesten edustusjoukkue jatkoi hyviä otteitaan kaatamalla kotihallissaan sarjakärki IBK MedA:n lukemin 8-5 (3-1, 4-1, 1-3). Voitollaan wirmolaiset nousivat..


Joukkueiden uutiset

22.02.2017  D-tyttöjen talvikuulumisia
21.02.2017  B-pojat tanssien jälkimainingeissa
12.02.2017  Leidit voittoon!
30.01.2017  Leidien voittoputki katkesi...
17.01.2017  Kun on alkuun päästy, niin antaa mennä vaan!
16.01.2017  D2-junioreille kolme pistettä Ylöjärveltä
12.01.2017  D-tytöillä vahva paluu arkeen
10.01.2017  C1-juniorit aloittivat vuotensa Porissa
19.12.2016  Leidien Joulutunnelmia
06.12.2016  C1-hepuilla maukas Luopioisten reissu


Kalenteri

E-tytöt - LR (Sunnuntai  5.3.2017 10:30)
SBS Wirmo E-tytöt - KaPa-65, 5.3.2017 10:30

C2-Pojat LR/SS PC2 ELIITTI (Sunnuntai  5.3.2017 15:00)
SC Urbans - C2-Pojat (02), 5.3.2017 15:00

C2-Pojat LR/SS PC2 ELIITTI (Sunnuntai  5.3.2017 17:00)
O2-JKL Musta - C2-Pojat (02), 5.3.2017 17:00



Tulevat ottelut

26.02.2017 18:30TPS - B-tytöt (2000-2001)Paikka »
03.03.2017 19:00FBT Pitu - Miehet edustusPaikka »
04.03.2017 11:00Salba - B-pojat Paikka »
04.03.2017 13:00B-pojat - TPS IIPaikka »
04.03.2017 14:00SSRA Oulu - B-tytöt (2000-2001)
04.03.2017 18:55PöU Haukat - E1-pojat (05)Paikka »
05.03.2017 9:00SalPa - SBS Wirmo E-tytöt Paikka »
05.03.2017 10:30SBS Wirmo E-tytöt - KaPa-65Paikka »
05.03.2017 13:00D-tytöt (04-05) - LASB Hml
05.03.2017 15:00SC Urbans - C2-Pojat (02)Paikka »
05.03.2017 17:00O2-JKL Musta - C2-Pojat (02)Paikka »
11.03.2017TPS Wild musta - F2-juniorit (08-09)Paikka »
11.03.2017F2-juniorit (08-09) - SBS MaskuPaikka »
11.03.2017 12:00Leidit - SBS MaskuPaikka »
11.03.2017 12:00SBS Lieto 3 - Miehet II-joukkuePaikka »
11.03.2017 14:00Miehet II-joukkue - SC ToivoPaikka »
11.03.2017 14:00D-tytöt (04-05) - TPSPaikka »
11.03.2017 15:00AFC Campus II - LeiditPaikka »
11.03.2017 16:00D-tytöt (04-05) - SBS MaskuPaikka »
11.03.2017 17:20C-tytöt (2002-2003) - Steelers Paikka »
11.03.2017 19:30Pirkat - C-tytöt (2002-2003)Paikka »
12.03.2017 11:00D2-pojat (04) - Karhut BluePaikka »
12.03.2017 14:00D2-pojat (04) - TPS Lokomotiv ValkoinenPaikka »
12.03.2017 17:00EräViikingit - B-tytöt (2000-2001)Paikka »
18.03.2017 10:00Miehet III-joukkue - Kapa-65Paikka »
18.03.2017 13:00Miehet III-joukkue - AhtoPaikka »
18.03.2017 15:00D2-pojat (04) - SBS Masku sininenPaikka »
18.03.2017 17:00D2-pojat (04) - KaKoPaikka »
19.03.2017TPS Haarla - F2-juniorit (08-09)Paikka »
19.03.2017F2-juniorit (08-09) - Sheriffs punPaikka »
19.03.2017 9:00SB Naantali - SBS Wirmo E-tytöt Paikka »
19.03.2017 10:00E1-pojat (05) - SB NaantaliPaikka »
19.03.2017 12:00TPS Tigers musta - E1-pojat (05)Paikka »
19.03.2017 14:15SBS Wirmo E-tytöt - KaPa 65 SininenPaikka »
19.03.2017 18:00B-tytöt (2000-2001) - PirPiPaikka »
25.03.2017 11:00KaPa65 - D-tytöt (04-05)Paikka »
25.03.2017 14:00SalPa - D-tytöt (04-05)Paikka »
26.03.2017 10:00FBC Turku Keltainen - SBS Wirmo E-tytöt Paikka »
26.03.2017 11:30FBC Turku Sininen - SBS Wirmo E-tytöt Paikka »
26.03.2017 14:00D1-pojat (03) - SBS RupuPaikka »